14
Mar

Bahçe Fikirleri

Bahçe tasarımı, peyzaj Mimarisi, İç Mimarlık

İlkbaharın ilk günleri ile birlikte bahçelerde yaz hazırlığı hızlanmaya başlıyor. Biz de size bahçelerinize yeni bir hava katacak fikirler sunmak istiyoruz.. Bahçe mobilyalarından, bahçe aksesuarlarına kadar bahçeniz için gerekli olabilecek dekorasyon tasarım ve projeleri için iç mimarlarımız ve peyzaj mimarı ekiplerimiz sizleri bekliyor.

Eviniz bahçeli ise birbirinden farklı dekorasyon örneklerini sizin için derledik…

Bahçe dekorasyonu yaparken ilk yapmanız gerek alanınızı nasıl değerlendireceğinize karar vermek olmalı. Bunun için bahçeyi bölümlere ayırmanız ve planlama yapmanız çok önemli..

Bölümlere ayırırken yeşil alan ve diğer kullanım alanları olarak önclikli olarak ikiye ayırabilirsiniz.. Bunları ayrı başlıklar altında incelemekte fayda var…Bahçe dekorasyonu planlarken yeşil alanların ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. Yeşil alanın önemi dışında bu alanı nasıl planlayacağımız, dekore edeceğimiz ve nasıl kullanacağımız çok daha önem kazanıyor.. Yeşil alan için ağaçlar, çiçekler, çimenler ve diğer bodur ve yüksek boylu yeşil bitkiler kullanıyoruz. Ağaçlar ve uzun bölücü bitkiler bambu bitkileri bölgesel olarak değişiklik gösterebileceği gibi mevcut bahçenizde önceden dikilmiş ağaçlar da olabilir. Yeşil alanların bir diğer önemli unsuru ise zeminde kullandığımız çimendir.. Çimeni alacağınız kaliteli çim tohumları ile kendiniz ekip yetiştireceğiniz gibi rulo hazır çim alarak toprak üzerine serip daha çabuk yeşil bir zemine de sahip olabilirsiniz.

Muhteşem, modern ya da minimalist bir bahçe dekorasyonuna sahip olmak için her türlü farklı fikirlere açık olmanızda fayda var, bahçe tasarım fikirleri ve örneklerini incelediğimiz zaman çok farklı dekorasyonlar görmemiz mümkün… Metnimizin devamında sizlere harika tasarım ve fikirler sunmaya çalışacağız.

Dikkat çekici bahçeler bir takım ufak sihirli dokunuşlar yani bahçe düzenlemeleri ile mümkün olmaktadır. Siz de bahçenize düzenleme tarzında fikirler üreterek kendi doğal tasarımınızı yaptırabilirsiniz.

Günümüzün büyük şehirlerinde özellikle de şehir merkezinde bahçeli bir evde oturmak neredeyse imkansız, bütün şehrin kocaman binalarla kaplı olduğu bu şehirlerde küçük metrajlı balkonları ya da teraslarımızı bile bahçe gibi kullanmak mümkün.. Ancak şehrin biraz dışına çıktığınızda sahip olabileceğiniz bahçelerin dekorasyonu da en az evin iç mimarisi ve iç dekorasyonu kadar önemli. Biz de tam bu nedenle sizin için en modern bahçe dekorasyon fikirleri ve örneklerini uygulamaktayız.. Hem ekonomik hem de doğal bu dekorasyon fikirleri ve projelerimiz sayesinde evinizin en güzel bölümü bahçeler olabilir. Yaz aylarının en gözde alanlarında daha keyifli vakit geçirmek için en ince ayrıntılara dikkat etmek gerekiyor..

Yaratıcılık ve Bunu Projeye Yansıtmak…

Modern bir bahçe tasarımı yaptırmak istiyorsanız, unutmayın yaratıcı ve doğru projelendirme yapan bir iç mimarlık çevre tasarımcısı ile çalışmak yerinde olacaktır.

Peki nasıl bir bahçe?

Bahçe dekorasyonunda ilk iş nasıl bir bahçe istediğinize bahçenizde neler yer alacak buna karar vermektir. AYrıca bahçe mobilyaları konusunda, güneş, gölge bölgelerini iyi planlayacak, rüzgar yönlerine kadar hesaplar yaparak doğru bitkileri, bir başka deyişle peyzajı size sunacak bir mimarlık firmasına ihtiyaç duyabilirsiniz. Ayrıca sadece yaz aylarında kullanmak için mi yoksa hem kış hem yaz aylarında kullanmak için mi yoksa sadece dekoratif olsun diye mi bahçe hazırlamak istiyorsunuz karar verilmeli.. Kalabalık misafirlerin geldiği büyük sofraların kurulduğu bir bahçe dekorasyonu ile küçük arkadaş gruplarının geldiği ve birlikte daha kısa zamanlar geçirdiği bahçe dekorasyonları muhakkakki aynı değildir.. Hem alan bakımından hem de tasarım ve mobilyalar bakımından tamamen farklı değerlendirilmelidir.. Hayatızın en güzel anlarını geçirebileceğiniz bir bahçe dekorasyonu için öncelikle tarzınızı ve nasıl bir bahçe istediğinizi hayal edin.