15
Feb

Banyolar / İç Mimarlık – Dekorasyon fikirleri

Banyonuzdan sıkıldınız mı, değişiklikler farklılıklar mı istiyorsunuz; o halde bazı küçük değişiklikler ve yeni aksesuarlar ile banyonuzu baştan yaratabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere çeşitli banyo aksesuar modelleri ile banyonuzda ne gibi değişiklikler yapabileceğinizden bahsettik. Öncelikle banyonuza aksesuar seçmeden önce dikkat etmeniz gereken bazı önemli konular bulunuyor. 

Banyonuz çok küçük ise daha minimal aksesuarlar tercih etmeniz gerekiyor. Böylece göz karmaşıklığından da kurtulmuş olursunuz. Aynı zamanda işlevsel aksesuarlar tercih etmeniz de önemlidir.. Bu sayede hem banyonuzda geniş bir mekan bırakırsınız hem de istediğiniz ya da ihtiyacınız olacak olan tüm eşyaları yine banyonuzda bulundurabilirsiniz.

Günümüzde özellikle de online platformlarda çeşitli banyo aksesuar modelleri bulunmakta, bu sebeple farklı alternatifleri de araştırarak değerlendirebilir ve banyonuza en uygun olanı tercih edebilirsiniz. 

Banyo Aksesuar Çeşitleri 

Banyo aksesuar çeşitleri ile banyonuzu baştan yaratabilirsiniz. Aksesuarları tercih ederken, modellerine ve renklerine aynı zamanda da işlevselliğine dikkat etmelisiniz. Hemen hemen her banyoda bulunan yüksek kaloriferler için bazı askılık modelleri bulunur. Bu askılıklar ile fazla gelen temiz havlularınızı asabilirsiniz. Banyo aksesuar modelleri konusunda en çok ilgi duyulan ürün ise sabunluk setleridir.. Eğer banyonuzdaki fayanslar ile uyumlu olan bir renkte sabunluk seti tercih ederseniz, çok daha sade ve hoş bir atmosfer oluşturabilirsiniz. Ayrıca banyolarda hafif ve hoş koku olması çok beğenilen bir durumdur. Tütsü ya da kokulu mumlar alarak da banyonuzdaki tuvalet kokularını giderebilirsiniz. Banyolarda en çok duş ürünlerinin nereye koyulacağı merak edilenler arasında. Yine online platform üzerinden bu konu hakkında araştırma yaparak banyonuza ve duvarınıza en uygun olan raf askılardan bulabilirsiniz. Metal parçalar tercih ederseniz, nemden küflenme ihtimali olduğu için daha çok krom köşe rafları tercih etmenizi tavsiye ederiz..