22
Feb

DUVAR KAĞITLARI İLE HAVANIZI DEĞİŞTİRİN

Odanıza karakter katacak bir yenilik peşindeyseniz duvarlardan başlamak çok iyi fikir! Odalarınızın tarzına uygun bir duvar kağıdı seçebilir veya odanızın tarzını değiştirmeye duvar kağıtlarından başlayabilirsiniz. Farklı modellere göz atmadan önce dikkat etmeniz gerekli olan birkaç noktaya değinelim.

Duvar Kağıdı Satın Almadan Önce: -Duvarın tamamına mı yoksa yalnızca bir kısmına mı uygulayacağınıza karar verin. Duvarlarınızın rengiyle uyumlu desenler seçtiğinizde yalnızca bir duvarı veya duvarın belli bir bölümünü kaplayarak da fark yaratabileceğinizi göz önünde bulundurun. -Duvardan kolayca sökülebilir olup olmaması sizin için önem taşıyorsa buna göre ürünler seçmeye özen gösterin. -Silinebilir olması sizin için önem taşıyorsa buna göre ürünler araştırın. -Mutfak, banyo, balkon duvarı gibi alanlar için kullanacaksanız duvar kağıdının suya, ısıya, farklı şartlara dayanıklı olup olmadığını öğrenin.

Geçtiğimiz senelerde duvar kağıdı modelleri denince akla öncelikle çiçekli veya simetrik desenli duvar kağıtları gelse de, çağımızda duvar kağıtları 3 boyutlu olmak üzere bir çok farklı seçeneği ile duvarları süslemektedir. Mekanların daha derin ve ferah durmasını sağlamayı başaran 3 boyutlu duvar kağıtları, gören herkezin ilgisini ve beğenisini kazanan modellerdir. Kağıt üzerine basılan resim ve resimlerin realist görünmelerini sağlamayı başaran teknolojiyle tasarlanmış olan duvar kağıtları, 3 boyutlu duvar kağıdı olarak adlandırılmaktadır. Dekorasyonda karakteristik bir fark oluşturmak isteyenlerin genel olarak tercih ettiği bu modeller, kalite ve ebatlarına göre fiyatlandırılarak satışa sunulmaktadır.

3 Boyutlu Duvar Kağıdı Nasıl Uygulanır?

Duvarlarını duvar kağıdı ile kaplatmak isteyenlere hizmet sunan pek çok firma olsa da, bu işi kendi yapmak isteyenlerin aklında da pek çok soru işareti bulunur. 3 boyutlu duvar kağıtlarının görünümlerinin ve fiyatlarının farklı olması diğer duvar kağıtlarından değişik bir uygulama biçimine sahip oldukları manasına gelmemelidir. Son derece kolay ve anlaşılır şekilde olan uygulama biçimi isteyen herkezin duvarlarını 3 boyutlu olan modellerle kaplamalarına olanak sağlamaktadır.

3 Boyutlu Duvar Kağıtlarının Özellikleri Nelerdir?

Poster duvar kağıdı olarak da tanımlanan 3 boyutlu duvar kağıtlarının en belirgin özelliği kullanıldığı alanlara derinlik katan tasarımlardır. Renkleri ve desenleri bir hayli gerçeğe dönük olan duvar kağıtları ile ev ve fişlerde ayrı bir duvar dekorasyonuna imza atabilir ve uzun seneler eskimeden kullanacağınız bir duvar kağıdına sahip olabilirsiniz. 3 boyutlu duvar kağıtlarına gösterilen ilgi doğrultusunda gün geçtikçe artan modeller sayesinde sevdiğiniz bir tarihi yerin veya sanatçının fotoğrafını duvarlarınız da sergileyebilirsiniz.

3 Boyutlu Taş Desenli Duvar Kağıdı Modelleri

3 boyutlu duvar kağıtlarının öncelikle yaygınlaşmaya başladığı sıralarda bir hayli popüler olan taş desenli 3 boyutlu duvar kağıtları, duvarların gerçekten taş ile dekore edildiği algısı uyandıran bir modeldir. Modası geçmeyen duvar kağıtlarından birisi olarak modern ve klasik ev dekorasyonlarına uyum sağlama konusunda ev sahiplerini sevindiren özelliklerinde olan bu modeller, hemde bir hayli kullanışlı ve sağlam yapıya sahip olan duvar kağıtlarıdır.