24
Mar

Evlerinizde Yaza Özgü Değişiklikler Yapın..

Biraz yaratıcılık ile evlerimizi birer yazlık eve dönüştürecek, deniz kenarında hissetmemize yol açacak ipuçları….

Deniz temalı objeler ile mutfağınızı yaza uygun bir konsepte dönüştürebilirsiniz. Mutfakta kullanacağınız, üzerinde deniz yıldızları bulunan bir masa örtüsü ya da masaüstü servisleri, mavi- beyaz çizgili mutfak havluları, yine aynı renklerden minderler ya da yastıklar ile mutfaklar yaz konseptine uygun hale getirilebilir.

Bahçe veya balkonunuza renkli minik ışıklar satın alarak ağaçlara, ya da duvarınıza asabilirsiniz. Bahar dalları yerleştirebilir, balkon, bahçe masa örtülerinizi, bardak çanaklarınızı rengarenk dekorasyon ürünlerden seçebilirsiniz. Akşamları açık havada oturduğunuzda kendinizi yazlık bir mekanda hissedin..

Desenli ve çok renkli duvar kağıtları yaza özel bir alternatif olarak evinizde bazı duvarlarda kendine yer bulabilir. Koltuklarınız ve kanepeleriniz ya da mutfağınızda bulunan sandalyeleriniz için desenli kılıflar, düz renk minik halı ya da kilimler, mavi yeşil turuncu ve sarı tonlarında perde ya da stor fonları, büyük çiçekli duvar resimleri, desenli yastık ve “runner”lar yaz evi duygusunu fazlasıyla verecektir.

Bir deniz kenarı ziyaretinizde deniz kabukları, minareler, taşlar toplamayı unutmayın. Bu ürünlerle aynanızın, fotoğraf çerçevelerinizin kenarını süsleyebilir, dekore edebilir, düz taşlardan keçe üstüne yapıştırarak nihaleler yapabilirsiniz.

Bir odanızı tamamen parlak renklerle yenileyebilirsiniz. Sarı bir duvar boyası güneşi çağrıştıracaktır. Bu renge uygun parlak bir kilim, vazo, üstü yapraklı yastık kılıflarıyla bu oda sizin “yaz odanız” olabilir.

Çiçekli şapkalar, dekoratif ürünler yazın renklerini evimize taşır. Alacağınız yapay çiçeklerle hasır bir şapkayı süsleyebilir, sokak kapınıza asabilirsiniz.

Ve tabiiki canlı çiçekleri unutmayın Bir dağ, orman yürüyüşünde topladığınız doğal çiçekleri vazolara yerleştirin ve evlerinizde yazın tadını çıkarın. Yemeklerinizde masanıza bir demet çiçek koymayı ihmal etmeyin…

Banyo veya herhangi bir alan için önce bir tuval satın alın. İnternette bulduğunuz güzel yaz ya da bahar temalı bir görseli bakarak çizin; mesela bir denizatı denizyıldızı ya da soyut bir balık figürü…! Daha sonra tablonuzu yaz renklerinde boyayın. Kendi yaptığınız bu tablo baktıkça sizi mutlu edecektir…

Yaratıcı olun. Doğaya çıkın, yürüyün, deniz kenarına gidin; birçok bitki, taş, deniz kabuğu ile eve dönün. Bu minik, güzel objeleri bir yerde biriktirin. Rengarenk boyayabilirsiniz…Aklınıza geldikçe yeni bir fikir üretin ve evinizdeki bu objelerle kullanın.